regularne ćwiczenia dna miednicy

Coraz więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia dają wtenczas poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie istotną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które należy w następnej kolejności jak na ogół powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Sporo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*