Krakow Restaurant italian Cuisine

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród licznych opcji, które oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*